formations scuba diving bali lombok

Cursy PADI

DSD (Discover Scuba Diving = Odkryj nurkowanie)

Poziom : dla początkujących
Czas trwania : 1 dzień
Wymagania wiekowe : 10 lat +

Myślisz, że nurkowanie to sport zarezerwowany dla ludzi młodych, silnych i żądnych ryzyka? Nic bardziej mylnego. Pozwól by nasz instructor wprowadził Cię do niezwykłego, podwodnego świata. Nigdy nie zapomnisz pierwszego oddechu pod wodą, odgłosu bąbelków i wyprawy w nowy, nieznany Ci dotąd wymiar. Kurs DSD jest szybkim i łatwym wprowadzeniem do nurkowania, którego możesz doświadczyć pod bezpośrednią opieką naszego instruktora.

Twój instruktor : – Wyjaśni Ci najważniejsze zasady nurkowania – Objaśni sposób używania akwalungu – Opisze i przećwiczy podstawowe umiejętności – A następnie zabierze Cię do basenu, gdzie będziesz mieć okazję wypróbować je na płytkiej wodzie, zanim… – Zabierze Cię na wycieczkę po pełnej kolorów i życia tropikalnej, lokalnej rafie!

DSD PREMIUM (Discover Scuba Diving Premium = Odkryj nurkowanie)

Poziom : dla początkujących
Czas trwania : 1 dzień (1 sesja w basenie + 2 nurkowania na wodach otwartych)
AWymagania wiekowe : 10 lat +

Czujesz, że potrzebujesz więcej czasu, by swobodnie i z radością poznawać podwodny świat? Nasi instruktorzy opracowali ekskluzuwny program dla tych, którzy chcą zaczerpnąć więcej przyjemności z pierwszego, prawdziego nurkowania w morzu! Potrzebujemy spędzić z Tobą około 1 godzinę w basenie, abyś na wycieczce na wody otwarte czuł się pewniej i bezpieczniej – nawet pod stałą opieką instruktora!

Czytaj więcej Twój instruktor: – Wyjaśni Ci najważniejsze zasady nurkowania – Objaśni sposób używania akwalungu – Opisze i przećwiczy podstawowe umiejętności – A następnie zabierze Cię do basenu, gdzie będziesz mieć okazję potrenować na płytkiej wodzie, zanim… – Zabierze Cię na 2 nurkowania po pełnej kolorów i życia tropikalnej rafie!

SCUBA DIVER

Poziom : dla początkujących, którzy nie mają czasu na pełny kurs Open Water Diver

otrzymasz licencję PADI Scuba Diver (ważność na całe życie, nurkowanie pod nadzorem do 12 m).

Czas trwania : 2 dni
Wymagania wiekowe : 10 lat +

Uczestnicząc w kursie Scuba Diver korzystasz z tych samych materiałów co podczas kursu Open Water Diver. Co to oznacza? Że w przyszłości nie będziesz musiał robić pełnego kursu OWD, a jedynie uzupełnić testy wiedzy oraz zajęcia praktyczne. Zobacz, jak niewiele brakuje, aby zostać samodzielnym nurkiem jako Open Water Diver!

Nasz instruktor: – Przeprowadzi z Tobą zajęcia teoretyczne (3 działy) – Nauczy podstawowych, wymaganych przez program umiejętności nurkowych na powierzchni i pod wodą – A wykorzystasz je już podczas najbliższych 2 nurkowań na wodach otwartych!

Brzmi interesująco? Przyłącz się do nas już dzisiaj!

SCUBA REFRESH = Powtórka z nurkowania

Poziom : rekomendowany dla certyfikowanych nurków, którzy nie nurkowali przez co najmniej 6 ostatnich miesięcy
Czas trwania : 1 dzień
Wymagania wiekowe : 10 lat +

Minęło trochę czasu od ostatniej wyprawy nurkowej? Nie masz pewności, czy pamiętasz podstawowe zasady i obsługę akwalungu? Daj się zabrać z powrotem pod wodę, abyś znów poczuł, że… jesteś stworzony do nurkowania. Korzystając z powtórki z nurkowania poczujesz pewność siebie i będziesz czerpać więcej przyjemności z poznawania nowych, podwodnych krajobrazów. Powtórka z nurkowania zawiera: – Krótką sesję teoretyczną – Powtórkę z montowania i rozmontowania sprzętu nurkowego – Sesję basenową (przegląd najbardziej użytecznych umiejętności) – I nurkowanie w wodach otwartych – choćby tego samego dnia!

Wszystkie powyższe ćwiczenia przeprowadzane są pod nadzorem – możesz więc liczyć na szybką informację zwrotną i wskazówki, które pozwolą Ci odzyskać pewność siebie pod wodą.

Open Water Scuba Diver (Junior Open Scuba Diver)

Poziom : dla początkujących lub posiadaczy certyfikatu Scuba Diver (kontynuacja edukacji);

otrzymasz certyfikat Padi Open Water Diver – czyli możliwość nurkowania bez nadzoru, do 18 m /dzieci 10-11 lat – do 12 m

Czas trwania : 3 dni
Ograniczenia wiekowe : 15 lat + (10+ Junior Open Water Diver)

Certfikat PADI OWD jest najpopularniejszym i akceptowanym na całym świecie dokumentem, który pozwala na nurkowanie bez nadzoru instruktora i wynajem sprzętu w centrach nurkowych. Z naszym i Twoim zaangażowaniem możesz zostać nurkiem w ciągu 3 dni. To będzie fascynujący czas, w którym zajęcia teoretyczne (5 działów) będą przeplatać się z zajęciami na basenie i nurkowaniem na wodach otwartych (4 nurkowania w morzu). Jako posiadacz licencji PADI OWD możesz w prosty sposób podnosić swoje kompetencje nurkowe, począwszy od udziału w kursie Advance Open Water Diver.

Podczas kursu nauczysz się: – Jak właściwie używać i dbać o akwalung – Jak chronić delikatne życie podwodne i zostać eko-nurkiem – Jak w bezpieczny sposób pomóc Twojemu partnerowi nurkowemu w różnych sytuacjach pod wodą i na powierzchni – Jak planować nurkowanie – I na koniec – jak zostać perfekcyjnym nurkiem!

Adventure Open Water Diver (= Nurkowanie z przygodą)

Poziom : dla posiadaczy certyfikatu Open water Diver

będziesz certyfikowany jako PADI Advanced Open Water Diver bez ograniczeń czasowych; maks. głębokość 30 m (jeśli jednym z nurkowań typu Adventure będzie nurkowanie głębokie, czyli Deep Adventure Dive).

Czas trwania : 1 dzień
Ograniczenia wiekowe : 10 lat +

Otóż to – jesteś nurkiem OWD I właśnie zorientowałeś się, że w nurkowaniu jest jeszcze tyle rzeczy, których można się nauczyć. Ten kurs pomoże Ci poprawić Twoje dotychczasowe umiejętności i wprowadzi nowe, zbliżone do Twoich zainteresowań – wszystko pod okiem Twojego instruktora. Możesz liczyć na jeszcze więcej radości z nurkowania. Kurs nurkowy PADI Adventure Diver to część programu szkoleniowego PADI Adventures In Diving przeznaczony dla osób, które mają ograniczenia czasowe, aby ukończyć pełen kurs Advanced Open Water Diver. Pamiętaj, że zaliczając 5 nurkowan typu „adventure” możesz ubiegać się o podniesienie Twoich kwalifikacji do poziomu PADI Advanced Open Water Diver.

Aby uzyskać certyfikat Adventure Diver, musisz spełnić poniższe wymagania zaliczeniowe: • zaliczyć 3 sprawdziany wiedzy, właściwe dla wykonywanych nurkowań typu Adventure • przed każdym nurkowaniem omówić czynniki niezbędne do wykonania bezpiecznego nurkowania i zaliczyć 3 nurkowania typu Adventure. Wybierz spośród programów: • AWARE – identyfikacja ryb • nurkowanie z łodzi • nurkowanie głębokie (18-30m), • cyfrowa fotografia podwodna, • nurkowanie w prądzie • nurkowanie nocne • nawigacja podwodna • doskonała pływalność

lub innych!

Advanced Open Water Diver

Poziom : dla posiadaczy certyfikatu Open Water Diver

otrzymasz certyfikat PADI Advanced Open Water Diver bez ograniczeń czasowych, z limitem głębokości do 30 m.

Czas trwania : 2 dni
Ograniczenia wiekowe : 12 lat +

Otóż to – jesteś nurkiem OWD I właśnie zorientowałeś się, że w nurkowaniu jest jeszcze tyle rzeczy, których można się nauczyć. Ten kurs pomoże Ci poprawić Twoje dotychczasowe umiejętności i wprowadzi nowe, zbliżone do Twoich zainteresowań – wszystko pod okiem Twojego instruktora. Możesz liczyć na jeszcze więcej radości i nowych doznań z nurkowania!

Aby uzyskać certyfikat Advanced Diver, musisz spełnić poniższe wymagania zaliczeniowe: • zaliczyć 5 sprawdzianów wiedzy, właściwych dla wykonywanych nurkowań typu Adventure (w tym Podwodna Nawigacja i Nurkowanie Głębokie) • przed każdym nurkowaniem omówić czynniki niezbędne do wykonania bezpiecznego nurkowania i zaliczyć 5 nurkowań typu Adventure.

Wybierz spośród programów : • AWARE – identyfikacja ryb • nurkowanie z łodzi • nurkowanie głębokie (18-30m), • cyfrowa fotografia podwodna, • nurkowanie w prądzie • nurkowanie nocne • nawigacja podwodna • doskonała pływalność

lub innych !

RESCUE Diver

Poziom : dla posiadaczy certyfikatu Advanced Open Water Divers

po kursie EFR odbytym w ciągu ostatnich 24 miesięcy; otrzymasz certyfikat PADI Rescue Diver dożywotnio.

Czas trwania : 3 dni
Ograniczenia wiekowe : 12 lat +

Jako doświadczony nurek poszukujesz nowych wyzwań – ten kurs jest dla takich jak Ty! Nie tylko osiągniesz wyższy poziom nurkowy, ale również posiądziesz wiedzę i umiejętności efektywnego radzenia sobie w charakterze asysty lub ratownika, zarządzania wypadkami nurkowymi i udzielania pierwszej pomocy. Kurs Rescue Diver pomoże Ci stać się dużo lepszym i bardziej pewnym siebie nurkiem, a także… idealnym partnerem podwodnym!

Ten program jest ważnym krokiem w rozwijaniu Twojej wiedzy i doświadczenia jako nurka. Nauczysz się: • autoratownictwa • rozpoznawać i radzić sobie ze stresem innego nurka • zarządzania akcjami ratunkowymi i ekwipunkiem • ratować spanikowanego nurka • ratować niereagującego nurka.

Certyfikat PADI Rescue Diver (lub jego odpowiednik) jest także wymagany w dalszej karierze nurkowej w ramach PADI, włączając w to kurs Divemastera.

DIVEMASTER

Poziom : wymagane doświadczenie jako RESCUE DIVER, min. 40 nurkowań.
Czas trwania : 4 do 6 tygodni
Ograniczenia wiekowe : 18 lat +

PADI Divemaster to pierwszy profesjonalny stopień nurkowy. Pracując w gronie naszych instruktorów rozwiniesz swoje umiejętności i wiedzę z zakresu nurkowania. Zostaniesz też wprowadzony w wiele tajników biznesu nurkowego. Porównując ten kurs do innych, które masz za sobą, teraz relacje pomiędzy Tobą i instruktorami będą zupełnie inne – instruktorzy stają się Twoimi mentorami, asystując Ci i nauczając.

W Scuba Froggy będziesz pracować wraz z naszą kadrą instruktorską, ucząc się od niej różnych technik i umiejętności – wszystko po to, byś rozwinął własny styl. Poznasz sposoby współpracy z klientami, zdobywając cenne, procentujące w przyszłości doświadczenie. Na koniec kursu będziesz dysponował profesjonalną wiedzą teoretyczną, umiejętnościami ratowniczymi i demonstracyjnymi. Staniesz się też przykładem dla innych nurków, którzy będą szukać u Ciebie porad i pomocy w rozwiązywaniu problemów.

BUBBLE MAKER

Poziom : dla dzieci, które czują się komfortowo w wodzie
Czas trwania : 60 min.
Ograniczenia wiekowe : 8 lat + (wymagana zgoda rodziców)

Twojemu dziecku znudziło się samotne pluskanie w basenie? Bubblemaker to świetna przygoda – dziecko po raz pierwszy doświadczy „puszczania bąbelków” pod wodą z dziecięcym sprzętem do nurkowania. Ten program to swego rodzaju odpowiednik Discover Scuba Diver, ale w prostszej formie zabawy. Gdy Twoje dziecko skończy 10 lat, będzie gotowe do tego, by z łatwością zdobyć certyfikat PADI Junior Open Water.

Uczestnicy kursu Bubblemaker otrzymują szansę, by: • doświadczyć nurkowania pod bezpośrednią opieką profesjonalnego Instruktora PADI • wykonać pierwsze oddechy pod wodą nie głębszą niż 2 m • nauczyć się używać sprzęt nurkowy dla dzieci • świetnie się bawić, zdobywając nowe doświadczenie na całe życie!