Posty przez w Bez kategorii

Dokumentacja PADI – czy wiesz co i dlaczego podpisujesz?
Kiedy zaczynasz kurs PADI każde centrum nurkowe wymaga przeczytania i podpisania standardowych dokumentów dotyczących danego kursu. Tutaj znajdziesz krótkie wyjaśnienie, czego dotyczą, i dlaczego musisz je podpisać.
Liability Release – ten dokument tłumaczy ryzyko związane z nurkowaniem i jest formą umowy. Nurek zgadza się, aby założyć ryzyko i zaakceptować je w sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak. Nikt z nas nie jest perfekcyjny, więc kiedy wchodzimy w obce środowisko, wszystko może się zdarzyć.
 
Non-agency Acknowledgment – ten dokument tłumaczy, że centrum nurkowe zrzeszone w PADI nie jest częścią PADI jako firmy, a jego pracownicy nie są pracownikami zatrudnionymi przez PADI. Organizacja nie ma kontroli nad codziennymi operacjami i decyzjami centrum nurkowego, np. o nurkowanie w poszczególne dni czy wyborze miejsca nurkowego. Nie odpowiada też za konkretne obowiązki pracowników centrum nurkowego. 
Safe Diving Practices Statement – ten dokument informuje nurków o ich odpowiedzialności w zakresie bezpiecznego nurkowania, nie tylko podczas kursu, ale również po certyfikacji. Podpis nurka oznacza, że jest świadomy odpowiedzialności jako nurek i każde złamanie praktyki bezpiecznego nurkowania może skutkować wzrostem ryzyka.
The Medical Statement – objaśnia ryzyka związane z nurkowaniem i pyta nurka o istniejące przeciwskazania. Odpowiedź „yes” wymaga zgody lekarza zanim nurek wejdzie pod wodę. Formularz zachęca nurka, aby skonsultować się z lekarzem (standardowe badania) po zakończeniu kursu. Zanim zdecydujesz się na kurs, warto więc zapoznać się z dokumentem i wykonać stosowne badania lub konsultacje. Formularz możesz pobrać ze strony PADI:  https://www.padi.com/sites/default/files/2017-03/10063_RSTC_MedState_v201_07_web.pdf